Poté (aka Sylvern Mathurin) wydaje swój debiutancki album „A Tenuous Tale of Her” dla założonej przez Bonobo wytwórni OUTLIER. Mieszkający obecnie w Paryżu producent wypracował unikalny styl: chwilami surowy, to znów delikatny, nie ukrywając zarazem swoich szerokich inspiracji: od kuduro z lizbońskiej wytwórni Enchufada po takich twórców jak Benji B czy Damon Albarn. Płyta ukaże się 4 czerwca, a już teraz możemy posłuchać singla „Young Lies” z udziałem wokalisty Blur i Gorillaz.

Urodzony na karaibskiej wyspie St.Lucia artysta, w wieku 12 lat przeniósł sie do Londynu i tam zaczęła się jego przygoda z muzyką. Nad Tamizą spotkał też Branko z Buraka Som Sistema, dzięki któremu wydał swą pierwszą EPkę dla Enchufada.„Poznając muzykę z Angoli i jej kolejne mutacje, usłyszałem podobieństwa z dźwiękami, które słyszałem dorastając na St Lucia” – wspomina.

Kolejne single Poté opublikował nakładem wytwórni Devation, która prowadzi kolejny z jego mentorów – Benji B, obecnie kierownik muzyczny marki Louis Voutton. Młody twórca przyznaje, że z każdym kolejnym nagraniem stawał się dojrzalszym twórcą, z czasem zaczął też myśleć o sobie nie tylko jako o producencie, ale również kompozytorze i autorze piosenek.

„Myślę, że to właśnie praca z innymi ludźmi, ludźmi, którzy faktycznie piszą piosenki, a nie są tylko producentami, naprawdę ukształtowała moje ucho do melodii i pisania” – mówi. 

Efekty słychać na „A Tenuous Tale of Her”, gdzie obok niepokojących, apokaliptycznych elektronicznych pejzaży, słyszymy też wokal Sylverna.

Ważnym krokiem w jego rozwoju były też przygotowania do występów na żywo. Okazję by sprawdzić swoje umiejętności przed dużą publiką zyskał dzięki Bonobo, który zaprosił go jako support podczas swojej europejskiej trasy. Remiksy dla Gorillaz, Little Dragon, a także nagranie dla popularnej platformy video „Colors” sprawiły, że o twórcy stało się głośno. Jego renomę potwierdzi z pewnością debiutancki krążek „A Tenuous Tale of Her”, tym bardziej że pomoc ponownie zaoferowali powszechnie szanowani starsi koledzy: Bonobo zaproponował, by album Poté, wyszedł nakładem jego nowej wytwórni OUTLIER, zaś Damon Albarn pojawia się w singlowym utworze (i video) „Young Lies” wcielając się w postać skorumpowanego, cynicznego polityka.

Video „Young Lies” ft. Damon Albarn

pote.lnk.to/attohLF

Poté  „A Tenuous Tale of Her”  COUNTER / NoPaper Records

premiera: 04.06.2021

1.     Under

2.     Stare

3.     Lows

4.     Valley

5.     Valley II (feat. Pierre Kwenders)

6.     Pretty Penny’s Interlude

7.     Open Up

8.     Young Lies (feat. Damon Albarn)

9.     Good2u (feat. INFAMOUSIZAK)

10.  Plastic Prayers

11.  Together