Trębacz, lider zespołu i kompozytor Matthew Halsall zapowiada przełomowy nowy album „An Ever Changing View”  – świeżą i brawurową, charakterystyczną dla Halsalla fuzję jazzu, elektroniki inspirowanej muzyką świata i tradycją spiritual jazzu.  „An Ever Changing View” ukaże się 8 września nakładem Gondwana Records (wytwórni założonej przez Halsalla 15 lat temu) przed przełomowym koncertem w The Royal Albert Hall w Londynie 21 września oraz europejską trasą koncertową, podczas której Halsall zagra też w Polsce (listopadowe koncerty w Warszawie i Poznaniu).

CD / LP
https://plays.pl/szukaj/halsall

Halsall,  okrzyknięty jedną z czołowych postaci brytyjskiego renesansu jazzu, konsekwentnie buduje swój własny dźwiękowy wszechświat. „An Ever Changing View” to album, na którym po raz kolejny rozwija swoje brzmienie , by stworzyć swój unikalny styl muzyki medytacyjnej. Muzyka Brytyjczyka od dawna czerpie z jego miłości do duchowego jazzu Alice Coltrane i Pharoah Sandersa oraz współczesnej elektroniki z takich wytwórni jak Warp Records i Ninja Tune.

„An Ever Changing View” wspaniale łączy te tradycje, emanując ciepłą, magiczną, nawet nieziemską aurą. Wyluzowane groove’y niesione przez perkusyjny puls, głęboki bas i wspaniałym blaskiem Fender Rhodes spotykają się tu z hip-hopowymi bitami. Zaś sam Halsall błyszczy, oświetlając swoje piękne dźwiękowe gobeliny lekką, lśniącą, elegijną trąbką.

„An Ever Changing View” jest wydany w równie efektownym opakowaniu jak muzyka, z ręcznie wykonanymi czcionkami zaprojektowanymi przez Iana Andersona z The Designers Republic.

video: „Water Street”
https://youtu.be/GNZRM8bmo6I