Skalpel w bigbandowej odsłonie wreszcie w wersji płytowej! 


Skalpel „Big Band Live” to największe klasyki zespołu i parę niespodzianek nagranych na żywo z 17-osobowym Big Bandem pod wodzą Patryka Piłasiewicza. Witalność, wirtuozeria, vibe – podwójne efektowne wydawnictwo wspaniale dokumentuje nastrój i emocje, które od początku towarzyszyły temu projektowi! Dwupłytowe wydawnictwo ukaże się 10 listopada (2LP, 2CD, digital), a już dziś posłuchać możemy singlowej wersji utworu „Wonderland In Alice”.

Skalpel Big Band to projekt-marzenie. Słowa i dźwięki, które powstały w wyobraźni Igora i Marcina zaczęły żyć swoim, big-bandowym życiem w chwili, kiedy je usłyszałem. Dream-team artystów z Poznania zmaterializował je na nowo łącząc respekt dla oryginału z duchem wspólnej improwizacji. Każdy koncert to była podróż – dla nas, stojących na scenie i dla publiczności, bez udziału której nic nie mogło się wydarzyć. Marzenie, wyobraźnia, improwizacja czerpana ze źródła jazzu.” – wspomina aranżer, kompozytor, dyrygent Patryk Piłasiewicz.

Pięknie wydane, albumowe wspomnienie koncertów Skalpel Big Band porywa niezwykłym groove’m i hipnotycznym transem, zachwyca wirtuozeria i fantazją solistów, oszałamia aranżacjami. Jak pisał autor profilu Jazzmotional o występie SKABB: „to  jeden z tych magicznych momentów, gdy muzyka którą się zna nabiera nowych, jeszcze bardziej ponętnych kształtów.” 

Skalpel „Big Band Live” to witalne, radosne święto „żywej” muzyki!

Zapowiadający wydawnictwo utwór „Wonderland In Alice” – znany wcześniej jedynie z winylowej wersji kultowego debiutu Skalpela, przynosi łagodne, zadymione, jazzujące wibracje wykonywane na żywo przez mistrzowski skład, który towarzyszył na scenie założycielom Skalpela – Marcinowi Cichemu i Igorowi Pudło. 

SKALPEL „Big Band Live”  2LP /2CD

Release date:  Nov 10, 2023

„Wonderland In Alice” (Big Band Live) video: 
https://youtu.be/bKSyxJQpAR0?si=dFzUd0RhjmuoNdDy 

Digital:

https://skalpel.lnk.to/BigBandLive


pre-order: 2LP / 2CD
https://plays.pl/szukaj/BIG%20BAND%20LIVE

2LP

R134LP


A1. Break In  /A2. High  /A3.Low  /A4. Wonderland In Alice /

B1. Konfusion  / B2. Test Drive. / B3. Behind The Curtain / B4. Sunset /

C1. Sombrio / C2. Flying Officer / C3. On The Road / 
D1. Simple / D2. Sculpture  / D3. Sigma 

———————

2CD

R134CD

CD 1 

1. Break In 2. High 3. Low 4. Wonderland In Alice 

5. Konfusion 6. TestDrive 7. BehindTheCurtain 

8. Sunset 9. Sombrio 

CD2 

1. Flying Officer  2. One Te Road  3. Simple
4. Sculpture 5. Jan Tajemnik  6. Sigma 

https://www.facebook.com/Skalpel/

foto: Natalia Pawlucka