Róisín Murphy zapowiada nowy album „Hit Parade”! Krążek ukaże się 8 września nakładem Ninja Tune. Już teraz możemy posłuchać świetnego singla „The Universe”.

„Hit Prade” to kulminacja ekscytującej, nieprzewidywalnej kariery Róisín: od jej początków w przełomowym elektronicznym duecie Moloko po kolejne etapy futurystyczno-popowych poszukiwań na solowych płytach. Róisín Murphy w pracy nad nowym wydawnictwem pomagał jeden z najbardziej utalentowanych producentów muzyki elektronicznej DJ Koze. 
 

„Z Koze pracowaliśmy zdalnie, wysyłając sobie pomysły i utwory przez kilka lat. Studio było wyimaginowane, w przestrzeni powietrznej między Hamburgiem a Londynem. Każde z nas pracowało więc w osobistym, prywatnym miejscu. Dla mnie oznaczało to bardziej intymne podejście do pisania piosenek, zdradziłam na tym albumie swoje sekrety. Koze pozwoliło na całkowitą wolność i absolutne skupienie bez rozpraszania się moją obecnością. Zanurzył się głęboko w sobie i wierzę, że dlatego muzyka jest tak żywa. Po prostu eksploduje kolorami!”  

– mówi Róisín.

Nowy utwór „The Universe” ma niemal oceaniczny charakter i stanowi kolejne zaproszenie do bujnego, pulsującego świata „Hit Parade” po wcześniejszym znakomitym singlu „CooCool”, a także limitowanej winylowej 12-tce „Can’t Replicate”. „The Universe” zachwyca łagodnymi gitarowymi melodiami i brzmieniem elektrycznego pianina, a niepowtarzalny głos Murphy wiruje w aurze radosnej psychodelii. Na „Hit Parade” Murphy wraz z DJ Koze wyczarowują błogą muzykę, która tętni życiem i zachwyca siłą wyobraźni. Ta niezwykle nowoczesna płyta przynosi całkowitą odmianę od uznanego „Róisín Machine” z 2020 roku i stanowi kolejną odsłonę talentu oraz kreatywnego, niespokojnego ducha Irlandki. Ciepłe uderzenie hip-hopu, zabawna psychodelia i eleganckie, uduchowione groove’y są częścią pełnej rozmachu wizji Róisín i Koze’a. Rezultatem jest album, który można odtwarzać bez końca – 13 zaraźliwych piosenek, które brzmią jakby powstały bez wysiłku.

To radosna płyta, nigdy nie byłam szczęśliwsza – wpływa na to życie osobiste, ale i poczucie spełnienia w pracy. To album o miłości i zmysłowości, ale także o samej muzyce i o tym, jak zawsze była dla mnie obecna. Są tu odcienie mroku, otchłani, a także radości. Jest kontemplacja śmiertelności, która ma służyć jako przypomnienie dla mnie (i być może dla ciebie, słuchaczu), aby naprawdę żyć, póki możemy” – dodaje artystka.

Zapowiedź „Hit Parade” pojawia się tuż po jej elektryzujących setach w Boiler Room Paris i podczas zamknięcia kultowego londyńskiego Printworks, a także w tydzień po wyprzedanym koncercie Murphy w historycznym Royal Albert Hall. Jej unikalna wizja ponownie ożyła na scenie – zapierające dech w piersiach sceniczne kreacje, elektryzujący, rozbudowany zespół, oprawa audio-video i premierowy materiał zachwyciły krytyka londyńskiego Evening Standard: „to był bardzo współczesny i kreatywny powrót (…) wycieczki Róisín w stronę future house’u, tropikalnego rave’u, industrialnej atmosfery, kosmicznego disco i electro dubu, nabrały pełnej inwencji i zaskoczeń, figlarnej formy”.

Róisín Murphy po raz pierwszy zachwyciła fanów w latach 90-tych jako połowa grupy Moloko zaś jej niezwykły talent potwierdziło pięć znakomitych albumów solowych. Irlandka ma na koncie współpracę z takimi artystami jak m.in. David Byrne, Matthew Herbert, Maurice Fulton czy Boris Dlugosch. Róisín łączyła pop, elektronikę, house i disco, a jej upodobanie do zabawy konwencjami oraz niezwykłe sceniczne kreacje sprawiły, że stała się ikoną sceny tanecznej i mody. Z DJ Koze współpracowała wcześniej gościnnie śpiewając na jego krążku „Knock Knock” z 2018.

https://roisin-murphy.lnk.to/hit-parade

PL pre-order:
https://plays.pl/web/szukaj/HIT%20PARADE

The Universe”

Róisín Murphy. „Hit Parade”

Premiera: 8 września 2023. (NoPaper Records / Ninja Tune)

Tracklista

1.  What Not To Do
2.  CooCool
3.  The Universe
4.  Hurtz So Bad
5.  The House
6.  Spacetime
7.  Fader
8.   Free Will
9.   You Knew
10. Can’t Replicate
11.  Crazy Ants Reprise 
12.  Two Ways
13.  Eureka