Róisín Murphy publikuje znakomity singiel „CooCool”. To pierwsze wydawnictwo artystki dla wytwórni Ninja Tune. Za produkcję piosenki odpowiada DJ Koze.

Jedna z najbardziej innowacyjnych artystek, królowa muzyki elektronicznej Róisín Murphy po raz kolejny zaskakuje urzekającym singlem „CooCool”. Równocześnie z premierą nowej piosenki artystka ogłasza podpisanie kontraktu z cenioną wytwórnią Ninja Tune (m.in. Bonobo, The Cinematic Orchestra, Odesza). Wspólny utwór Murphy i DJ Koze to urokliwa i nastrojowa, wielowymiarowa mozaika dźwięków. 
Róisín mówi o tej piosence z nutą czułości i nieskrywanym entuzjazmem:

 
„To z pozoru delikatny mały kwiatek, jednak jego korzenie skrywają wielką moc. Jest w nim klasyczna wirtuozeria i lekkość dotyku, a nowoczesna produkcja DJ Koze sprawia, że dźwięki szybują. To romantyczny, mały poemat miłosny. (…) Wszystko w tej piosence jest prawdziwe i zabawne. Czy możemy się zakochać i zachować poczucie humoru?”

Nowy singiel pojawia się tuż po ogłoszeniu koncertu Murphy w londyńskim Royal Albert Hall 11 maja, który wyprzedał się w ciągu jednego dnia. 

Róisín Murphy po raz pierwszy zachwyciła fanów w latach 90-tych jako połowa grupy Moloko zaś jej niezwykły talent potwierdziło pięć znakomitych albumów solowych. Irlandka ma na koncie współpracę z takimi artystami jak m.in. David Byrne, Matthew Herbert, Maurice Fulton czy Boris Dlugosch. Róisín łączył pop, elektronikę, house i disco, a jej upodobanie do zabawy konwencjami oraz niezwykłe sceniczne kreacje sprawiły, że stała się ikoną sceny tanecznej i mody.

streamhttps://roisin-murphy.lnk.to/coocoolPR

lyrics video: https://youtu.be/FV-JAnnd9Rw