ODESZA anonsuje premierę nowego album „The Last Goodbye” – krążek ukaże się 22 lipca nakładem Ninja Tune / Foreign Family Collective. Wśród gości amerykańskiego duetu znaleźli się m.in. Ólafur Arnalds, Julianna Barwick, The Knocks czy Bettye LaVette. Najnowszym singlem zespołu jest piosenka  „Love Letter” (feat. The Knocks).
Symfoniczny, epicki i emocjonalnie poruszający „The Last Goodbye” to najbardziej ambitny album grupy do tej pory. Nostalgiczny, a jednocześnie zakorzeniony w teraźniejszości, stanowi absorbujące dźwiękowe doświadczenie, które odwołuje się do naszego poczucia więzi i zjawiska reminiscencji. Osadzony zarówno w tym, co nowe, jak i w przeszłości krążek przeplatany jest dźwiękami z z domowych nagrań wideo, sesji hipnoterapii, a nawet głosami rodziców duetu. Na płycie pojawiają się również The Knocks, Bettye LaVette, MARO, Låpsley, Ólafur Arnalds, Julianna Barwick, Izzy Bizu i Charlie Houston. Ta partnerska formuła jest kontynuacją wcześniejszych głośnych przedsięwzięć muzycznych zespołu z takimi artystami jak Leon Bridges, Little Dragon, Regina Spektor, RY X, Naomi Wild i inni.


”W ciągu ostatnich kilku lat mogliśmy zastanowić się nad tym, kim jesteśmy, co oznacza nasza praca i dla kogo to wszystko robimy. Myśleliśmy nad tym, jaki wpływ wywarły na nas nasze rodziny i przyjaciele oraz o tym, jak chcemy to wykorzystać, idąc przez życie. Znaleźliśmy pocieszenie w fakcie, że ci, których kochamy, pozostają z nami, stając się w nieodłączną częścią naszych osobowości. Czy kiedykolwiek istnieje prawdziwe ostatnie pożegnanie? Naszym zdaniem nie. A więc od nas dla Was: The Last Goodbye, album”. – tłumaczą muzycy Odesza
Dziś ukazał się także nowy singiel „Love Letter (feat. The Knocks)”. Utwór z emocjonalnym refrenem i orkiestrowym brzmieniem syntezatorów, to trzeci tegoroczny kawałek grupy po świetnych  „The Last Goodbye” (feat. Bettye LaVette) i  „Better Now” (feat. MARO). Duet producencki ODESZA to Harrison Mills i Clayton Knight, którzy zaczęli tworzyć razem muzykę po spotkaniu na uniwersytecie w Waszyngtonie. W 2012 roku wydali chwalony przez krytyków debiutancki album „Summer’s Gone”, a następnie w 2014 roku płytę „In Return”, która zadebiutowała na szczycie listy przebojów Billboard’s Dance/Electronic i zawierała platynowy singiel „Say My Name”. Remiks tego utworu autorstwa RAC został później nominowany do GRAMMY w 2016 roku. Ich trzeci album ‚A Moment Apart‚, został wydany w 2017 roku i podobnie jak poprzednik – otrzymał status złotego oraz przyniósł im dwie nominacje do nagrody GRAMMY. Krążek zadebiutował na 3. miejscu na liście Billboard Top 200.

https://odesza.co/tlg-album

„Love Letter” (feat. The Knock)

„The Last Goodbye” (feat. Bettye LaVette)

Tracklista „The Last Goodbye”  

1. This Version Of You (feat. Julianna Barwick)
2. Wide Awake (feat. Charlie Houston)
3. Love Letter (feat. The Knocks)
4. Behind The Sun
5. Forgive Me (feat. Izzy Bizu)
6. North Garden
7. Better Now (feat. MARO)
8. The Last Goodbye (feat. Bettye LaVette)
9. All My Life
10. Equal (feat. Låpsley)
11. Healing Grid
12. I Can’t Sleep
13. Light Of Day (feat. Ólafur Arnalds)