Black Country, New Road zapowiadają nowy album „Ants From Up There”. Płyta ukaże się 4 lutego nakładem Ninja Tune. Już teraz posłuchać możemy nowego utworu „Chaos Space Marine”.

Niemal dokładnie rok po wydaniu świetnie przyjętego debiutu „For the first time”, zespół nie traci impetu i przedstawia efekt gorączkowej pracy w postaci „Ants From Up There”. To krążek, który umiejętnie balansuje między wypracowanym już stylem a a naturalnym postępem. Singiel „Chaos Space Marine” od dawna był znakomicie przyjmowany na koncertach, a w formie studyjnej nabrał intrygującego szlifu: łącząc energiczne skrzypce, rytmiczne pianino i dźwięki saksofonu w dialogu, który rozwija się w porywające crescendo.

Frontman Isaac Wood mówi: „to najlepsza piosenka jaką kiedykolwiek napisaliśmy – nieco chaotyczny, ale ostatecznie spójny utwór, który rykoszetuje nieprzewidywalnie, ale i płynnie.”

Debiut Black Country, New Road „For the first time” zebrał ekstatyczne recenzje zarówno od krytyków, jak i fanów,  znalazł też się na krótkiej liście do prestiżowej Mercury Music Prize. Wydany w lutym 2021 album zyskał szerokie wsparcie na całym świecie. „The Times”, w recenzji 5/5 pisał o nich: „najbardziej ekscytujący zespół 2021 roku”. Album trafił też na listę bestsellerów UK Albums Chart, debiutując na niej na #4 miejscu , co jak na w dużej mierze eksperymentalny debiutancki album, jest niezwykłym osiągnięciem. 
Na „Ants From Up There” zespół rozszerzył unikalną miksturę post-rocka i indie, o klasyczny minimalizm, wpływy indie-folku i prog, nie tracąc jednak własnego, wyraźnego i unikalnego tonu.

https://youtu.be/Jqy6WPSfZSA