„Sounds Of Blue” to pierwszy singiel Morcheeby z  nadchodzącego studyjnego albumu „Blackest Blue”, który ukaże się 23 kwietnia 2021 roku.

Kariera grupy trwa już ponad ćwierć wieku, a „Blackest Blue” będzie dziesiątym studyjnym albumem niezwykle lubianych Brytyjczyków. W 2020 roku Morcheeba nie mogła koncertować, co pozwoliło Skye Edwards i Rossowi Godfreyowi na spokojną pracę nad nowymi kompozycjami i ich studyjne doszlifowanie. „Nie ciążyła na nas żadna presja i nie musieliśmy się spieszyć z tworzeniem piosenek” – mówi Skye.

Owocem tej pracy jest dopracowany album, głęboko osadzony w muzycznej historii zespołu. To dziesięć świetnych utworów łączących downbeat, trip-hop, chillout, electro-pop i soul, czyli wszystko, co w stylu Morcheeby najbardziej atrakcyjne i lubiane. W niełatwych czasach, celem był pozytywny przekaz, zarówno w warstwie muzycznej jak lirycznej – Skye Edwards pisze o przezwyciężaniu losowych przeciwności i odkrywaniu nowych sił we własnym wnętrzu. Jej zmysłowy wokal i świetna muzyczna produkcja nadają tekstom wiarygodności i mocy.

Singlowy „Sounds Of Blue” to znakomite wprowadzenie do tego świata – Skye wraca wspomnieniem do doświadczenia swobodnego nurkowania w Tajlandii.

„Śpiewam o mojej nowo odnalezionej pewności siebie i miłości do oceanu nad i pod powierzchnią” – tłumaczy Edwards.

Podobny przekaz ma albumowy utwór „The Moon”: „Chodzi o podążanie za światłem księżyca i czerpanie z jego potężnej świetlistej energii, okiełznanie jego pozytywności, aby uciec od depresji i ciemności” – tłumaczy wokalistka.

Na nowej płycie gościnnie pojawią się m.in. Duke Garwood (znany ze współpracy z Markiem Laneganem) i Brad Barr (The Slip, The Barr Brothers).

Album „Blackest Blue” ukaże się 23 kwietnia 2020 roku nakładem Kartel Music Group.

Tracklista Blackest Blue:

1) Cut My Heart Out

2) Killed Our Love

3) Sounds Of Blue

4) Say It’s Over

5) Sulphur Soul

6) Oh Oh Yeah

7) Namaste 

8) The Moon

9) Falling Skies

10) The Edge Of The World