Piosenka zapowiada nadchodzący album islandzkiej grupy, planowany na 2021 rok.

Islandzkie legendy muzyki elektronicznej – GusGus, kontynuują obchody 25-lecia swojego istnienia wydając „Higher”, pierwszy singiel z nadchodzącego albumu. Wkraczając w nową erę, Biggi Veira i Daniel Ágúst z radością ogłaszają, że dołącza do nich na stałe jedna z najbardziej utalentowanych islandzkich wokalistek – Margrèt Ràn, znana z zespołu VÖK.

Po udanym krążku „Lies Are More Flexibles” i zbiorach remiksów  „Remixes Are More Flexible Pt. 1 & 2”, GusGus z entuzjazmem zabrali się za nagrywanie premierowych piosenek. Jak mówią, zaangażowanie Margrét i rosnąca kolekcja syntezatorów Biggi’ego pozwoliły odnaleźć grupie nową energię i jakość. Pomysł na współpracę z Rán, zrodził się naturalnie: Biggie od dawna wspierał jej zespół także jako producent. Warto przypomnieć, że VÖK to zwycięzcy w kategorii „Pop Album of The Year” (za krążek „In The Dark”). podczas ostatnich  Icelandic Music Awards 2020. 

Margrét z ekscytacją mówi o planach na najbliższą przyszłość: „GusGus to szalony rollercoaster i jestem bardzo podekscytowana tym, że będę częścią nadchodzącej ery. Jestem fanką od wielu lat!”.

„Higher” to pierwsza odsłona tego niezwykłego mariażu: wciągający groove, bujne melodie, powolny beat i epickie syntezatorowe brzmienie sprawiają, że utwór ma szansę stać się jednym z klasyków w repertuarze GusGus, obok „Arabian Horse”, „Polyesterday” czy „Over”.