Thundercat  – muzyczny wizjoner i wirtuoz basu, wrócił z nowym albumem „It Is What It Is”. Płytę wydała wytwórnia Brainfeeder, a promuje ją singiel „Black Qualls” (feat. Steve Lacy & Steve Arrington). Za produkcję albumu odpowiadają Flying Lotus i sam Thundercat, zaś gościnnie artystę wspierają m.in. Ty Dolla $ign, Childish Gambino, Lil B, Kamasi Washington, Steve Lacy, Steve Arrington, BADBADNOTGOOD, Louis Cole i Zack Fox. 

“It Is What It Is” to następca znakomitego krążka „Drunk” i dopełnienie niezwykłej przemiany basowego wirtuoza w uznanego kompozytora i gwiazdę muzycznej sceny. To album o miłości, stracie, życiu i wzlotach oraz upadkach, które przynosi. Czasem żartobliwy, bo w różnych momentach życia zdarzają się momenty, gdy nie wszystko rozumiesz….ale nie wszystko musi być zrozumiałe” – mówi Stephen „Thundercat” Bruner. 

Promujący krążek singiel „Black Qualls” to kolejny klasyk Thundercata, który zawsze stara się łączyć nowe brzmienia z muzyczną tradycją. Nie dziwi zatem, że do nagrania tego utworu zaprosił Steve’a Lacy z The Internet oraz ikonę funku – Steve’a Arringtona (Slave).  Muzyka tego ostatniego zachwyciłą go, gdy był nastolatkiem; jak wspomina Bruner:  „rezonowała w całym moim ciele”.

Ulubieniec Eryki Badu, Kendricka Lamara i Flying Lotusa zadebiutował w 2011 roku świetnym krążkiem „The Golden Age Of Apocalypse”.  W 2016 muzyk uhonorowany został nagrodą Grammy w kategorii Best Rap/Sung Collaboration” za utwór „These Walls’ z albumu Kendricka Llamara „To Pimp A Butterfly”.  Ogromne pochwały Thundercat zdobył także za kolejną autorską płytę „Drunk” z 2017 roku, którą radio BBC6 okrzyknęło Albumem Roku.

W 2018 roku wraz z Flying Lotusem skomponował muzykę do jednego z odcinków nagradzanego (m.in. Złote Globy i Emmy) serialu „Atlanta”

Artysta pochodzący z rodziny muzyków z Los Angeles (ojciec występował m.in. z Dianą Ross i The Temptatons) ma na koncie współpracę z takmi gwiazdami współczesnej sceny jak Kendrick Lamar, Snoop Dogg,  Childish Gambino, Leo Ware, Bilal, Erykah Badu, Flying Lotus, Stanley Clark, Kamasi Washington czy….Suicidal Tendencies.

Dostępne w sklepie PLAYS.PL:

http://plays.pl/p/thundercat-it-is-what-it-is-lp-cream-vinyl-lp/30323