CATZ ‘N DOGZ UCHWYCILI MOMENTY CZASU PANDEMII NA NOWYM, ZASKAKUJĄCYM ALBUMIE.

Od ponad 15 lat duet CATZ ‘N DOGZ zaznacza swe ślady w światowej kulturze klubowej. Zaczynali skromnie, w rodzinnym Szczecinie, oddalonym 100 km od Berlina wsłuchując się w undergroundową muzykę taneczną z niemieckich radiostacji, nim elektroniczne dźwięki na dobre zagościły w polskim krajobrazie. Dziś wydają w tak renomowanych wytwórniach jak Defected, Dirtybird czy Diynamic, współpracują z takimi tuzami świata muzyki house jak Green Velvet, Claude Von Stroke, Jamie Jones, Maurice Fulton, Anja Schneider, DJ Haus i Claptone. Brzmieniom tworzonym przez Grzegorza i Wojtka nie oparły się też gwiazdy świata popu jak Friendly Fires, Kings Of Leon, Rosin Murphy i Disclosure – to dla nich powstały taneczne rekonstrukcje singlowych przebojów.

CND to również ich własna wytwórnia PETS Recordings (wraz z sub-labelem STEP) oraz manifest Music Not Genres. 

Rok po premierze albumu „Friendship”, zespół nieoczekiwanie powraca z kolejnym długogrającym wydawnictwem pt.  Moments”, który w wersji cyfrowej posłuchać można już teraz. Premierę winylową oraz CD zaplanowano po wakacjach.

Na nastrojową płytę trafiła muzyka wyprodukowana w trakcie kryzysu, który uśpił nasz świat na czas pandemii. Tak powstał wyjątkowy concept-album – dwanaście utworów, które składają się na swoistą podróż dźwiękową, emocjonalne wzloty i upadki ubrane w muzykę. Grzegorz i Wojtek wyszli poza strefę komfortu i układali swój świat na nowo wymyślając nowe sposoby pracy twórczej, kontaktu z rodziną i bliskimi, przyjaciółmi oraz współpracę z innymi muzykami. Tak jak wielu z nas. 

Zapraszamy do intymnego wejścia w album „Moments” – znajdziecie tu uchwycone w dźwięki mgliste, chropowate pejzaże. Podszyte jazzem i stylistyką lo-fi , płynące w niespiesznym rytmie downtempo tracki idealnie korespondują z atmosferąizolacji w miejskim krajobrazie. 

W „Sunrise” usłyszycie na wokalu długoletniego przyjaciela zespołu Jamesa Yuilla , funkujące nu-jazzowe „Memories” koresponduje z deepowym „Time” (nagrane we współpracy z Jawem). „Life” zachwyca trip-hopowym groove’em i estetyką slo-mo niczym produkcje Air, podczas gdy „Love” mógłby być bitem pod kawałek stricte hip-hopowy. Znakomite „Meditate” nagrane jest z towarzyszeniem Heather Chelan, którą to utalentowaną artystkę Catz ‘N Dogz zauważyli kiedyś na Soundcloud. „It’s OK” jest jakże trafnym podsumowaniem czasu lockdownu, gdy dawaliśmy sobie przyzwolenie na emocjonalne huśtawki i tęsknoty: It’s OK to be sad! 

Całość wieńczy deep-house’owe „Tomorrow” z euforycznym, dokumentującym festiwalową radość teledyskiem. I wanna see you dancing again, I wanna see you smile. 

Płytą zachwyciło się już wielu DJ-ów światowej kultury tanecznej: Od Dixona przez &ME, Jazzanovę po Âme.

Tekst: Artur Wojtczak