Słynny raper Mos Def mówi o Muldrow: „Ona jest niesamowita jak Roberta Flack, Nina Simone czy Ella Fitzgerald(…) Jest jak religia. Nigdy nie słyszałem żeby ktoś tak śpiewał. Jej głos jest szalony i bardzo wyrazisty” . I dodaje: „Jeśli ludzie kochają Amy Winehouse, oszaleją przy Muldrow!”.
Georgia Ann to wyjątkowa postać na amerykańskiej scenie: współpracowała z najważniejszymi postaciami świata czarnej muzyki, takimi jak Erykah Badu, Robert Glasper, Bilal, Madlib czy wspomniany już Mos Def, by wymienić tylko największe nazwiska. Inspiruje także młodsze pokolenie muzyków – do fascynacji jej muzyką przyznają się choćby Dev Hynes aka Boood Orange czy Oddisee.
Wychowana w Los Angeles w rodzinie jazzowych muzyków (ojciec grał w zespole saksofonisty Eddiego Harrisa), dorastając godziła fascynację muzyką Johna Coltrane’a i miłość do hiphopu – Gang Starr czy A Tribe Called Quest. Muldrow nagrywa od ponad dekady, jednak „Overload”, najnowszy album artystki, to jej pierwsze wydawnictwo opublikowane w ramach prowadzonej przez Flying Lotusa wytwórni Brainfeeder. Z szefem oficyny zapoznała ją ciotka FlyLo – niejaka Alice Coltrane, z którą Georgia zaprzyjaźniła się uczęszczając na hinduistyczne rytuały w jednym z kalifornijskich aszramów.
„Overload” to niezwykle ożywcza, uduchowiona fuzja nowoczesnego r&b, hip hopu, jazzu. Znakomite piosenki, niesamowity głos Muldrow i świetny, głęboki groove, sprawiają że mamy do czynienia z dziełem dojrzałym i wielowymiarowym. Za produkcję albumu odpowiadają wspólnie: Flying Lotus, Aloe Blacc i Dudley Perkins . „Overload” to kolejny klasyk w barwach Brainfeeder: po wyśmienitym debiucie Kamasiego Washingtona czy „Drunk” Thundercata.

Płyta jest już dostępna w wersji cyfrowej zaś do polskich sklepów stacjonarnych trafi 9 listopada.

Spotify

„Aerosol”

„Overload”

Georgia Ann Muldrow „Overload”

Brainfeeder / NoPaper Records
polska premiera: 9 listopada

1. I.O.T.A. (Instrument Of The Ancestors)
2. Play It Up
3. Overload
4. Blam
5. Williehook (Skit)
6. Aerosol
7. Vital Transformation
8. You Can Always Count On Me (feat. Shana Jenson)
9. These Are The Things I Really Like About You (feat. Dudley Perkins)
10. Canadian Hillbilly
11. Conmigo (Reprise)
12. Bobbie’s Dittie
13. Ciao