Conner Youngblood to twórca nietuzinkowy – jego muzykę krytycy porównują do Bon Iver i Rhye, wygląda jak Basquiat, nagrywa zaś dla kultowej oficyny Counter Records / Ninja Tune. Wielka nadzieja amerykańskiej sceny debiutuje właśnie świetnym albumem „Cheyenne”. Utalentowany Amerykanin, który supportował już takie gwiazdy jak Janelle Monae, Aurora czy Sohn, jesienią przyjeżdża na koncerty do Polski! Muzyk z Teksasu zagra 18 X w Poznaniu (Spot) , 19.X w Warszawie (BARdzo Bardzo) a polską mini-trasę zakończy 20.X we Wrocławiu (Akademia).

Amerykanin ma niezwykły talent pisania urokliwych, lirycznych piosenek, które zachwyciły nie tylko uznane gwiazdy ale i szefów wytwórni Ninja Tune / Counter – wydawców jego płytowego debiutu. Zapytany o swoje największe inspiracje Conner wymienia Becka, Bona Ivera i Gorillaz, zaś spośród młodej generacji twórców najwięcej łączy go chyba z Mosesem Sumneyem i Rhye. Urodzony w Dallas muzyk, z wyglądu przypominający młodego Basquiata, ukończył prestiżowy uniwersytet Yale, gdzie poza siedzeniem w bibliotece, trenował zapasy zaś wolny czas poświęcał na skateboarding.
Sporo grywał też w „Tony Hawk’s Pro-Skater”. Debiutancki album Youngblooda “Cheyenne” to pełna swobody fuzja folkowej melancholii, subtelnej elektroniki i soulowej żarliwości. Na płycie muzyk samodzielnie gra na aż trzydziestu instrumentach: od gitary i syntezatorów po harfę, klarnet czy table. Instrumenty kolekcjonuje od dawna – to najlepszy prezent jaki można mu zrobić na urodziny lub święta, choć Youngblood w poszukiwaniu okazji odwiedza też giełdy i antykwariaty. Bogactwo muzycznych środków i aranżacyjny talent sprawiają że “Cheyenne” zachwyca swobodnym, naturalnym brzmieniem i harmoniczną swobodą. Youngblood nagrywał płytę ponad dwa lata, w przerwach między pracą w studiu koncertował zaś po całym świecie. Doświadczenia zdobyte w podróżach miały wpływ na jego album, którego wydźwięk można porównać do krążka “Migration” Bonobo.
“Podróże mogą być odpowiedzią dla tych, którzy nie czują się komfortowo zostając zbyt długo w jednym miejscu. Kocham poznawać nowych ludzi i odwiedzać nowe miejsca, ale równocześnie uważam, że idea domu jest bardzo ważna. Gdy nie ma się dokąd wrócić, podróżowanie staje się bardziej dryfowaniem” – tłumaczy Youngblood, syn fizyka z Princeton, który przed laty na tamtejszym uniwersytecie brał udział w protestach czarnoskórych studentów. Conner pisze nie tylko o miejscach, które miał okazje odwiedzić (“Birds Of Finland”, „Stockholm”), na płycie nie brakuje też osobistych retrospekcji – wspomnień relacji z najbliższymi, kobietami, przyjaciółmi, rodziną. Ciekawie rozwija poetykę soulowego zwierzenia, ma ucho do świetnych melodii, a cały album równocześnie zachwyca głębią brzmień i emocji, ale i lekkością piosenkowej formy. Premiera krążka już w sierpniu, a dwa miesiące później Conner Youngblood zawita z koncertami do Poznania (18.X. Spot), Warszawy (19.X BARdzo Bardzo) i Wrocławia (20.X Akademia). Bilety już w sprzedaży na Biletomat.pl i Eventim.pl.

„Los Angeles”

 

Koncerty:
18.10 Poznań, Spot https://www.facebook.com/events/373457133162889/
19.10 Warszawa, BARdzo Bardzo https://www.facebook.com/events/1612480558863300/
20.10 Wrocław, Akademia https://www.facebook.com/events/236064610308517/

Conner Youngblood „Cheyenne”
NoPaper Records / Counter (Ninja Tune)
Premiera 17 sierpnia 2018

1.Cheyenne
2.Los Angeles
3.Lemonade
4.The Birds of Finland
5.Stockholm
6.vp (an interlude)
7.12 lbs
8.Red.23
9.My Brother’s Brother
10.Bear River Migratory Bird Refuge
11.Sulphur Springs
12.Pizza Body
13. Yellowknife