Z przyjemnością prezentujemy nowy album znakomitego brytyjskiego kolektywu Submotion Orchestra „Alium” który ukaże się jesienią nakładem Counter Records / Ninja Tune. Datę premiery albumu ustalono na 25 listopada. Dzień później zespół przyjeżdża na dwa koncerty do Polski – 26.11 zagra w krakowskiej Fabryce, zaś 27.11 usłyszymy ich w stołecznym Basenie.
Submotion Orchestra rosną w siłę. Brytyjska grupa w ostatnich miesiącach stała się jedną z najgorętszych marek na scenie muzyki z pogranicza nu jazzu, trip hopu i downtempo. Pierwszy singiel z nowej płyty: „City Lights” doskonale radził sobie na radiowych playlistach (m.in. BBC), a zespół trafił pod opiekę muzycznych „tastemaker’ów” z obozu Ninja Tune. Równym przychylnie przyjęto piękną piosenkę „Trust/Lust” – drugi singiel z albumu. Ich muzyką zachwycił się Simon Green (Bonobo), zaś krytycy dokonania zespołu porównują do The Cinematic Orchestra, Massive Attack czy właśnie Bonobo. „Alium”, ich pierwszy album pod skrzydłami Ninja Tune, ma w sobie ducha największych klasyków, a równocześnie – dzięki znakomitej produkcji – brzmi całkowicie współcześnie.

Submotion Orchestra

Submotion Orchestra

Inspiracje soulowe wspaniale synchronizują się tutaj z jazzową wirtuozerią instrumentalistów i trip-hopowym klimaciarstwem, doskonały songwriting idzie w parze z kunsztem aranżacyjnym, a erudycja łączy z lekością i swobodą w podejsciu do najszlachetniejszych muzycznych tradycji. Słychać tu zarówno wytrawny jazz jak i echa Sade, Marvina Gaye’a oraz trip-hop, dubstep, ale też Adele.  Polskiej publiczności Submotion Orchestra znani są dzięki znakomitemu show na głównej scenie festiwalu Audioriver, a także za sprawą wokalistki Ruby Wood, która śpiewała na polskich koncertach Bonobo w 2011r.  Grupa scenicznych wirtuozów wyrobiła sobie doskonałą markę koncertową, o czym z pewnością przekonamy się podczas występów w Krakowie i Warszawie. Bilety na oba koncerty do nabycia za pośrednictwem Biletomat.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl, a także w stałych punktach sprzedaży (EMPiK, Mediamarkt, Saturn i inne).